آموزش نصب دزدگیر
شما اینجا هستید : خانه آموزش و پشتیبانی آموزش نصب دزدگیر Sample Data-Articles

مشاوره دوربین مدار بسته

راهنمای جامع انتخاب و خرید دوربین مدار بسته

هدف ما از نصب سیستم مداربسته

الف ) نظارتی : سیستم های مداربسته نظارتی جهت کنترل تردد ، کنترل کارکرد و مدیریت پرسنل یک مجموعه در طی ساعات فعالیت مجموعه نصب می شود

ب ) حفاظتی : این نوع سیستم فقط در محیط پیرامونی ، درب ورودی و خروجی و مناطق قابل نفوذ در مجموعه تعبییه می گردد و عمده نیاز به این سیستم در ساعات غیر فعال مجموعه خواهد بود از اینرو اکثر تجهیزات باید مناسب کار در نور کم و به صورت دید در شب در نظر گرفته شوند

ج ) تلفیقی ) به سادگی مشخص است که در صورت نیاز به کنترل و مدیریت پرسنل و حفظ امنیت مجموعه سیستم ها به صورت نظارتی حفاظتی یا تلفیقی نصب می گردد که متداول ترین نوع سیستم های مداربسته می باشند.

معرفی سیستم مداربسته آنالوگ :

سیستم های متداول در بازار سیستم های آنالوگ می باشند.

در این سیستم ها دوربین ها توسط کابل کواکسیال از هر دوربین به دستگاه DVR  به صورت مجزا متصل شده و دستگاه کار تبدیل سیگنال های انتقالی به تصاویر دیجیتالی را انجام داده و پس از تبدیل نمایش و در صورت نیاز ضبط می کنند.

برق در این سیستم ها به صورت مستقیم برای هر یک یا هر چند دوربین متناسب با متراژ ، فاصله و نوع کابل برق می باشد

مثال : در صورت وجود ۱ دوربین از کابلی با ضخامت ۰٫۵ میلیمتر می توان استفاده کرد و ولتاژ ۱۲ را از این طریق از منبع تغذیه به دوربین انتقال داد

در سیستم های با تعداد دوربین بالاتر می توان از یک کابل برق ۲ میلیمتری برای انتقال برق ۲۲۰ ولت به ۸ دوربین استفاده کرد

در این سیستم ها می توان از دوربین های آنالوگ متفاوت از شرکت های سازنده متفاوت بهره برد زیرا که تصاویر در دستگاه DVR  پردازش شده و دوربین ها فقط سیگنال به دستگاه ارسال می کنند، بنابراین می توان به طور مثال در سیستمی با ۱۶ دوربین از ۱۶ دوربین با ۱۶ برند متفاوت استفاده کرد و در نهایت دستگاهی با برند متفاوت از دوربین ها نصب و متناسب با نیاز راه اندازی کرد.

تعداد کلی دوربین ها مشخص کننده تعداد ورودی و تعداد دستگاه های مورد نیاز می باشد

دستگاه های DVR  عمدتآ با ۴ ، ۸ و ۱۶ کانال ورودی و در مواردی ۳۲ کانال ورودی تصاویر را دارا می باشند

در صورت نیاز به ۲۳ دوربین می بایست از ۲ دستگاه DVR   با ۱۶ کانال ورودی استفاده کرد و یا در صورت هم مدل بودن دستگاه ها از یک دستگاه ۱۶ و یک دستگاه ۸ کانال استفاده کرد

بسیاری از دستگاه های DVR  جدید به کاربر این امکان را می دهند که در صورت دارا بودن چندین دستگاه DVR در نهایت از طریق اتصال به شبکه کلیه تصاویر را به صورت واحد و بر روی یک نمایشگر مشاهده نمایند.

انتقال تصاویر در سیستم های مداربسته آنالوگ به سادگی قابل اجراست و کاربر می تواند با اتصال دستگاه DVR  به مودم و اینترنت ، تصاویر زنده و یا ضبط شده سیستم خود را از هر کجا مشاهده و مدیریت نماید.

مزیت سیستم آنالوگ:

گستردگی ، تنوع و در دسترس بودن

سهولت نصب و رفع عیب احتمالی

هزینه بسیار پائین تجهیزات در مقایسه با دوربین های تحت شبکه

سرویس و نگهداری ساده

سهم بالای بازار

نقطه ضعف :

در سیستم های بزرگ با تعدد دوربین هزینه کابل کشی بسیار بالا و در موارد با دقت بالا کیفیت دوربین ها محدود می باشد.

معرفی سیستم نظارت تصویری تحت شبکه یا IP Based  :

در این سیستم دوربین توسط کابل شبکه به سوئیچ ها ، کامپیوتر ها و یا نود ها به شبکه موجود در مجموعه و یا شبکه ای جدید و اختصاصی راه اندازی شده برای سیستم متصل می شوند و این امر مراحل زیر ساختی شامل کابل کشی و اتصال تجهیزات را در مقایسه با سیستم آنالوگ به صورت چشمگیر کاهش می دهد

دوربین ها پردازش تصاویر را انجام داده و دیتا های کد شده بر اساس پروتکل مشخصی برای هر نوع دوربین را از طریق کابل ارسال می کنند که این دیتا توسط دستگاه NVR  و یا نرم افزار مربوط به دوربین شناسایی شده و به صورت تصاویر نمایش و یا ضبط می گردند.

بر خلاف سیستم های آنالوگ در سیستم های تحت شبکه می بایست از تجهیزات یک شرکت سازنده در کل سیستم استفاده شود زیرا که هر شرکت پروتکلی انحصاری برای کد کردن دیتا ی دوربین خود استفاده کرده و این امر سبب محدود شدن انتخاب نوع دوربین تحت شبکه می شود

اساس کار سیستم نظارت تصویری تحت شبکه مشابه با سایر تجهیزات شبکه مانند کامپیوتر هاست و هر دوربین در داخل شبکه دارای IP  یا شناسه اختصاصی می باشد که از طریق این IP  شناسایی شده و اطلاعات و تصاویر آن در دسترس قرار می گیرد.

برق در این سیستم های به دو نوع قابل اتصال است که در نوع اول عینآ مشابه سیستم آنالوگ بوده و در نوع دوم می توان برق مورد نیاز دوربین ها را نیز از طریق کابل شبکه استفاده شده برای انتقال دیتا به دوربین رسانید که این امر نیازمند آن است که دوربین دارای PoE  باشد و همچنین سوئیچ های ما نیز امکان انتقال PoE  را داشته باشند.

در صورت استفاده از نرم افزار برای مدیریت و ضبط تصاویر ( اکثر دوربین های تحت شبکه همراه با نرم افزار ۱۶ یا ۳۲ کانال رایگان می باشند ) تعداد دوربین ها متناسب با کانال های آزاد نرم افزار بوده و در صورت افزایش می بایست نرم افزار با کانال های بالاتری را خریداری کرد.

دستگاه های NVR  عملکردی مشابه دستگاه های DVR  داشته فقط از نظر تعداد کانال ورودی تنوع بیشتری داشته و متناسب با تعداد دوربین اکثرآ در دسترس می باشند

برخی NVR  های موجود در بازار این امکان را فراهم می آورند که بتوان دوربین هایی با برند های متفاوت را به آن متصل کرد و بسیاری از پروتکل های شرکت های مطرح و دوربین های آن را در خود جای داده و جایگزین مناسبی در کلیه سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه می باشند.

مزیت سیستم تحت شبکه :

کاهش چشمگیر مقدار کابل کشی و زمان مورد نیاز

امکانات مدیریتی بیشتر در سازمان های بزرگ

وضوح تصاویر بالاتر در مقایسه با دوربین های آنالوگ

نقطه ضعف :

قیمت چند برابری دوربین های تحت شبکه در مقایسه با دوربین های آنالوگ بزرگترین نقص سیستم های تحت شبکه فعلی می باشد.

نوع دوربین ها و موارد استفاده آن ها :

انواع دوربین های زیر به ۲ صورت آنالوگ و تحت شبکه موجود می باشند

الف )دوربین باکس یا صنعتی یا استاندارد :

این دوربین ها با توجه به نام استاندارد ترین دوربین جهت نصب در هر محلی می باشند ، از نظر ظاهری عمدتآ مکعب مستطیل شکل بوده و بدون لنز فروخته می شوند ( لنز توسط فروشنده و متناسب با محل نصب و زاویه مورد نیاز به خریدار پشنهاد می شود )

در صورت نیاز به نصب در فضاهای داخلی نیازمند پایه و در صورت نصب در فضاهای خارجی به کاور نیاز دارند

موارد استفاده : در کلیه اماکنی که محل نصب دوربین محدودیت فیزیکی نداشته و می خواهیم زاوایای خاصی طبق نظر خریدار داشته یا زاویه دید مناسب از قبل مشخص نشده باشد و یا نیار به دوربین حساس تری جهت کنترل سوژه مشخصی صورت گیرد استفاده این این نوع دوربین پیشنهاد می شود

به صورت کلی این نوع در هرکجا قابل نصب می باشد.

ب ) دوربین دام :

دوربین دام یا گنبدی که به شکل گنبد یا نیم کروی هستند متناسب با ظاهر جهت نصب بر روی سقف طراحی شده و بنابرین در اماکن مسقف نصب می شوند.

دوربین های دام می توانند همراه با مادون قرمز برای دید در شب بوده یا قابلیت ضد ضربه داشته باشند برای نصب در محل هایی که ارتفاع سقف کوتاه باشد.

این نوع دوربین ها اکثرآ با لنز ثابت ( زاویه دید ثابت ) در دسترس بوده ولی مدل هایی با لنز متغییر جهت تغییر در زاویه دید مطلوب در هنگامم نصب را دارا می باشند

محل نصب این دوربین ها در اماکن مسقف مانند ادارات ، شرکت ها ، مدارس ، بانک ها و می باشد.

ج ) دوربین دید در شب :

دوربین های دید در شب به دوربین های دارای مادون قرمز اتلاق می گردند که از نظر ظاهری متفاوت بوده و لی عمدتآ به صورت استوانه ای شکل بوده و به صورت کامل همراه با لنز و پایه فروخته می شوند

تفاوت دوربین های دید در شب در برد ( متراژ ) و زاویه مادون قرمز بوده و با لنز ثابت و متغییر در دسترس می باشند

قابل نصب در کلیه فضاهای خارجی می باشند ( به دلیل وجود مادون قرمز کلیه سازندگان این نوع دوربین ها را به صورت ضد آب می سازند جهت جلوگیری از انعکاس نور مادون قرمز به لنز دوربین )

د ) دوربین گردان :

دوربین های دارای قابلیت گردش در زوایای افقی و عمودی و همچنین زوم ( بزرگنمایی ) می باشند و به دو صورت داخلی و خارجی موجود می باشند.

تفاوت این دوربین ها در سرعت و زاویه گردش موتور دوربین و همچنین قابلیت بزرگنمایی آن ها می باشد و به طبع بزرگنمائی بیشتر یعنی قیمت بالاتر .

استفاده از این دوربین ها در اماکنی که دوربین های ثابت نصب شده امکان پوشش کامل و دقیق به خریدار نمی دهند و نیاز به نصب تعداد بالاتر از دوربین های ثابت می باشد توصیه می شود.

این دوربین ها می توانند جایگزین چندین دوربین ثابت بوده ولی استفاده از این دوربین ها بدون دوربین های ثابت توصیه نمی شود

مشخصات دوربین ها

دوربین ها بدون در نظر گرفتن نوع که متناسب با محل نصب دوربین انتخاب می شوند می بایست از نظر مشخصات فنی و کیفی نیز سنجیده و درست انتخاب شوند.

هر نیاز و کاربرد مشتری نیازمند نوعی مشخصه و کیفیت تصاویر می باشد و تمامی نیاز ها را نمی توان با یک سطح کیفیت دوربین بر طرف ساخت این بدین معنی است که استفاده از با کیفیت ترین دوربین در هر مکانی مورد نیاز نبوده و اتلاف منابع مالی می باشد.

 

به طور مثال در اماکنی که سوژه مورد نظارت کوچک ، حساس و یا ارزشمند است استفاده از کیفیت بالا یعنی ۶۰۰ تا ۷۰۰ خط مطلوب می باشد و برعکس برای کنترل پارکینگ ماشین آلات سنگین استفاده از دوربین های با کیفیت بسیار بالا لزومی ندارد.

مشاوره دزدگیر

با توجه به رشد روز افزون آمار سرقت ها و کشیده شدن دامنه سرقت ها از مغازه ها و فروشگاهها به منازل مسکونی و آپارتمان ها و همچنین عدم جلوگیری وسایل سخت افزاری مانند قفلها، درب های ضد سرقت، نرده و حفاظ و از ورود سارقان، نیاز به یک سیستم الکترونیکی ضد سرقت یا همان دزدگیر اماکن هر روز بیشتر احساس میشود.

شما با انتخاب و نصب صحیح یکی از این سیستم های اعلام سرقت میتوانید تا حد زیادی از ورود سارقان جلوگیری کرده و یا پس از ورود آنها را فراری دهید و خود نیز مطلع شوید.

البته با توجه به تعدد دزدگیرهای اماکن غیر استاندارد و ناکارامد موجود در بازار باید در انتخاب و نصب دزدگیر دقت لازم را به عمل آورید تا دزدگیر شما حکایت معروف چوپان دروغگو نشود!!!

در ادامه به شما میگوییم که چه دزدگیری مناسب مکان مورد نظر شما میباشد

ابتدا باید ببینید که برای یک سیستم دزدگیر چه مقدار هزینه میکنید!

در مرحله بعد باید مشخص کنید که هدف محافظت از چه چیزی میباشد:

 مال و یا جان و گرانبها بودن و یا اهمیت آنچنانی نداشتن

ابعاد و مساحت فضای مورد نظر شما چه اندازه و دارای چند راه ورودی برای سارق میباشد؟

منزل مسکونی، شرکت و یا فروشگاه؟

امکان سیم کشی برای چشمی ها، آژیرها و وجود دارد یا باید وایرلس باشد؟

در انتها هم باید سطح توقع خود را از یک سیستم اعلام سرقت مشخص کنید:

فرض کنید که میخواهید یک موبایل خریداری کنید، اگر توقع شما فقط برقراری تماس تلفنی میباشد یک گوشی ساده و ارزان مثل نوکیا ۱۱۰۰ هم کار شما را راه میاندازد اما اگر توقعات بیشتری دارید و میخواهید به روز باشید باید به سراغ اسمارت فون ها بروید.

حال اگر بخواهیم دزدگیرهای موجود و رایج بعضا ارزان قیمت در بازار را با دزدگیر سطح بالای کانادایی پارادوکس مقایسه کنیم همانند مقایسه نوکیا ۱۱۰۰ با آیفون ۵s میباشد!!!

در نهایت اگر انتظار شما از دزدگیر اماکن فقط آژیر کشیدن و نهایتا تماس تلفنی میباشد و آژیر کاذب هم اهمیتی ندارد یک دزدگیر ارزان وسطح پایین مناسب شماست، اما اگر توقعات بیشتری از دزدگیر خود داشته و تحمل آژیر کاذب را ندارید و میخواهید چند قدم از سارقان جلوتر بوده و نظارت ۱۰۰درصد بر عملکرد سیستم امنیتی خود داشته باشید باید هزینه کرده و سراغ دزدگیرهای اماکن سطح بالا و پیشرفته همانند دزدگیر پارادوکس بروید.

 

برای مشاوره و کسب اطلاعت بیشتر میتوانید با کارشناسان پرشین تماس بگیرید

خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی

پس از معرفی و فروش یک محصول خوب مهمترین مساله خدمات و پشتیبانی می باشد. لایزر در نظر دارد بعد جدیدی از خدمات و پشتیبانی را به شما مشتری گرامی ارائه دهد.
در این بعد از خدمات پس از اجرای پروژه شما به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به مدت یک سال از خدمات و سرویس های دوره ای لایزر برخوردار می شوید.
لازم به ذکر است که این خدمات و سرویس ها به صورت کاملا جدا از گارانتی محصولات بوده و برای نشان دادن حسن مشتری مداری ما می باشد.

گارانتی محصولات

کلیه محصولات این شرکت دارای 12 الی 24 ماه گارنتی بی قید و شرط می باشد که بـا یک تماس تلفـنی کارشناســان فنی ما در کمتر از 24 ســاعت خدمات مـورد نظر را به شما ارائه می دهند.

شبکه

با توجه به گسترش علوم مربوط به فناوری اطلاعات و فناوری های ارتباطی و نیاز روز افزون جامعه به پیاده سازی این سیستم های تحت شبکه ، شرکت مهندسی پرشین با رویکردی نوین به بحث فناوری اطلاعات و امنیت شبکه ها با ارائه طیف گسترده ای از خدمات در این حوزه در کنار تولید نرم افزار فعالیت خود را در این زمینه نیز آغاز نمود. هم اکنون این شرکت آمادگی خود جهت همکاری در زمینه های مشاوره ، فروش ، نصب و راه اندازی ، پشتیبانی و نگهداری شبکه با کلیه سازمانها ، ارگانها و شرکت های خصوصی را اعلام میدارد.

  واحد شبکه شرکت پرشین با بهره گیری از کادر فنی متخصص و با دانش فنی آکادمیک و تجربه های کسب شده طی اجرای پروژه های متعدد، قادر به طراحی و راه اندازی شبکه های بزرگ با استانداردهای معتبر می باشد.کارشناسان ما در این بخش مشتاقانه آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند.

  خدمات شرکت در زمینه شبکه های کامپیوتری به شرح ذیل میباشد:

خدمات زیرساخت (پسیو) شبکه

 کابل کشی، آرایش رک، کانفیگ انواع سوئیچ و روتر

 نصب و اجرای انواع ترانکینگ و داکت

 طراحی ساختار شبکه، مجازی سازی، مانیتورینگ

  فایل سرور، ایمیل سرور، فایروال

 تجهیز سخت افزار و سرور

 مجازی سازی

 نصب و راه اندازی سوئیچ و روتر

 ارائه نقشه از بستر کابلی و بی سیم شبکه در اتمام کار

 کابل کشی برق و UPS

 راه اندازی و اجرای شبکه های بیسیم Wireless و Point to Point

 اجرای شبکه ساختار یافته

 

خدمات پشتیبانی و فنی شبکه

 اعزام تیم کارشناسی برای بررسی شرایط

 ارائه نقشه از بستر کابلی و بی سیم شبکه موجود

 بررسی و رفع ایرادات بستر کابلی و بی سیم شبکه موجود

 بررسی و رفع ایرادات سرویس های نصب شده شبکه موجود

 ارائه راهکارهای بهینه سازی شبکه موجود

 

خدمات دیگر در بستر شبکه

 نصب و راه اندازی VoIP

 نصب و راه اندازی سرورهای مجازی سازی VM

 انتقال سرورها و سرویس های قبلی روی سرورهای مجازی سازی

 بهینه سازی منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود

 نصب و راه اندازی آنتی ویروس تحت شبکه

 

آموزش نگهداری شبکه موجود و توسعه آن

 آموزش شبکه در محل به کارشناسان و متخصصان

 آموزش کاربردی نحوه استفاده از سیستم های موجود

 آموزش نگهداری و پشتیبانی از شبکه داخلی

 

 تدریس برون سازمانی جهت بهینه سازی و بهره برداری از سرویس های شبکه

خدمات پشتیبانی

خدمات پشتیبانی

پس از معرفی و فروش یک محصول خوب مهمترین مساله خدمات و پشتیبانی می باشد. 
در این بعد از خدمات پس از اجرای پروژه شما به صورت کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای به مدت یک سال از خدمات و سرویس های دوره ای ما برخوردار می شوید.
لازم به ذکر است که این خدمات و سرویس ها به صورت کاملا جدا از گارانتی محصولات بوده و برای نشان دادن حسن مشتری مداری ما می باشد.گارانتی محصولات

کلیه محصولات این شرکت دارای 12 الی 24 ماه گارنتی بی قید و شرط می باشد که بـا یک تماس تلفـنی کارشناســان فنی ما در کمتر از 24 ســاعت خدمات مـورد نظر را به شما ارائه می دهند.

زیر مجموعه ها